„Kobiecym okiem”: powrót na właściwe tory

2023-09-25
Zdjęcie: Futbolfejs.pl
Zdjęcie: Futbolfejs.pl

W ostatnim czasie wiele osób żyje wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Nic w tym dziwnego, skoro drużyna, która powinna zdobywać szczyty, nie zbliża się nawet do właściwej trasy. Nie, nie chcę tu oceniać ani krytykować. Mówię, co widzę, a za szczerość nie będę przepraszać. Drużyna, która powinna być chlubą naszego kraju, stała się naszą porażką. Myślę, że niejeden kibic się ze mną zgodzi. Warto jednak sobie zadać najważniejsze pytanie – co poszło nie tak?

I o ile tutaj odpowiedzi może być mnóstwo, to w związku z ostatnimi wydarzeniami uznajemy, że winę ponosi trener. No bo jak to możliwe, że takie osobowości ze świata piłki nożnej przegrywają z Mołdawią i Albanią? Jak taki skład może grać tak fatalnie? No jak widać może.

Drużyna to jedna całość. Nie możesz myśleć, że jesteś najlepszy i zdawać się tylko na własne umiejętności. Jeśli koledzy nie zagrają razem z tobą, nie ograsz sam jedenastu przeciwników. Moim zdaniem wybór nowego selekcjonera był jak najbardziej potrzebny, bo ktoś musi w końcu złożyć wszystkie elementy układanki w całość. Wielu chciałoby, aby wybór padł na trenera Papszuna. Decyzja była jednak inna i uważam, że jak najbardziej słuszna.

Michał Probierz to idealna osoba, która może z wielu pojedynczych talentów stworzyć jeden większy. Dlaczego tak uważam? A no już mówię. Probierz to bardzo kontrowersyjny człowiek – albo się go kocha, albo nienawidzi. Pamiętam to jak dziś, za czasów Jagiellonii Białystok. To dzięki jego pracy przy tworzeniu wspaniałej drużyny, Jagiellonia zdobyła Puchar Polski, Superpuchar oraz wicemistrzostwo Polski. Nie, nie tylko piłkarze zdobywają medale, ale i cały sztab, który wkłada dużo wysiłku w przygotowanie zawodników i stworzenie jednej całości.

Michał Probierz był jednocześnie uwielbiany jak i nielubiany w Białymstoku. Ciężko mi się wypowiedzieć jak było w innych miastach, więc to już zostawię do waszej oceny. Nie bał się on podejść po przegranym meczu do kibiców i powiedzieć kilka "mocnych" słów, broniąc swoich piłkarzy. Nie jest on osobą, która pozwoli wejść sobie na głowę. Zawsze stawia na swoim i twardo stąpa po ziemi. Jednak skoro osiągnął tak wiele, to oznacza, że piłkarze darzą go zaufaniem. Niejednemu z nich pomógł rozwinąć skrzydła i zaistnieć w świecie piłki.

Pozory mogą świadczyć o tym, że Probierz ma ciężki charakter, ale prawda jest taka, że to nie tylko trener, ale również przyjaciel, który wysłucha i pomoże w razie potrzeby. Myślę, że to najlepsza decyzja, jaką można było podjąć. Czas wrócić na właściwe tory i dokonywać niemożliwego zamiast myśleć, że wszystko samo się ułoży.

Gabriela Kudaszewicz

Załóż darmową stronę internetową!